BioSet RotoSet od 4 do 14 użytkowników

BioSet RotoSet od 4 do 14 użytkowników

Niesamowita przewagą zastosowania technologii złóż obrotowych jest prostota działania. Proces regulacji  dociążenia w reaktorze biologiczny nie jest uzależniony od sterownika, układów mechanicznego napowietrzania, dzięki temu pełna skuteczność pracy osiągana jest przy dopływie od 10 do 100%, przy kompletnym braku regulacji. Użytkownik oczyszczalni RotoSET, może cieszyć się bezawaryjną oraz bez obsługową technologią przez lata, ponieważ jedynym elementem mechanicznym wewnątrz jest silnik (pompa na odpływie jako opcja).

 
Wysoka elastyczność pracy już od 10 % do 100%
Dzięki braku mechanicznie wtłaczanym masom powietrza, które mają za zadanie rozpuścić tlen w ściekach w oczyszczalni ścieków RotoSET, proces regulacji dociążenia jest samoczynny. Błona biologiczna wytwarza się samoczynnie, a jej poziom porastania złoża jest tym większy, im więcej dopływa do niej ścieków.
Równowaga pomiędzy ilością pobieranego powietrza do ilość związków organicznych nie jest musi być regulowana.

Powierzchnia złoża
W oczyszczalniach RotoSET zastosowano dwustopniowe złoże z polipropylenu o różnym zagęszczeniu i bardzo dużej powierzchni wynoszącej 73m2 w modelu do 5 mieszkańców i 119m2 w modelu do 8 mieszkańców. Technologia charakteryzuje się stabilnością pracy oraz zwiększoną odpornością na stosowaną w gospodarstwach domowych chemię. Dzięki prostocie oraz minimalnej liczbie elementów mechanicznych, które wymagają wymianę oraz konserwacje, oczyszczalnie RotoSET nie tracą swojej sprawności skuteczności oczyszczania, dzięki czemu realnie funkcjonują przez wiele lat.
 

- W urządzeniach nie wykorzystuje się mechanicznego wtłaczania powietrza do środowiska ściekowego, dzięki czemu rozwiązanie uznawane jest za bezzapachowe.

Bardzo mocne zbiorniki z GRP 
o niskoprofilowej konstrukcji pozwalają zmniejszyć koszty instalacji o 30%.

-Niska energochłonność, brak konieczności stosowania biopreparatów, duży osadnik

oraz prosta konstrukcja pozwalają zredukować koszty użytkowania do minimum.

Oczyszczalnie RotoSET charakteryzuje prosta budowa bez urządzeń takich jak pompy, dmuchawy, dyfuzory, elektrozawory, czy skomplikowana automatyka sterująca.

Wolnoobrotowy silnik z przekładnią pracuje pod pokrywą praktycznie nie generując hałasu, brak zewnętrznych układów napowietrzających wykazuje cichą pracę.

Prawidłowe działanie nie wymaga dodawania biopreparatów, zaszczepiania osadem czynnym,
po długich przerwach w dostawie scieków błona odbuduje się samoczynnie.

 

OCZYSZCZANIE MECHANICZNE
Dopływające do oczyszczalni RotoSET ścieki surowe trafiają do osadnika wstępnego. Zachodzą tu procesy sedymentacji i flotacji co powoduje zatrzymanie tłuszczy, frakcji stałych, oraz uśrednienie składu i temperatury ścieków.
Przy pełnym obciążeniu oczyszczalni osady powinny być usuwane raz na 12 miesięcy. Łatwy dostęp do osadnika gwarantuje estetyczna pokrywa z GRP zamykana na zamki.

DAWKOWANIE ŚCIEKÓW
W RotoSET zastosowano system FlowSET gwarantujący stabilny przepływ ścieków przez wszystkie komory. Wykorzystuje on ruch obrotowy wału i dawkuje stałą
ilość podczyszczonych ścieków do strefy obrotowego złoża biologicznego. Dzięki temu rozwiązaniu bakterie żyjące na powierzchni złoża otrzymują stałą objętość ścieków niezależnie od ilości dopływających ścieków. System działa bez dodatkowych urządzeń takich jak pompy.
Zastosowany system FlowSET przed złożem biologicznym, pozwala na utrzymywanie w komorach biologicznych stałego poziomu ścieków. Biofilm wytwarzający się na złożu, efektywniej absorbuje tlen z atmosfery, dzięki czemu proces jest jeszcze stabilniejszy.

OCZYSZCZANIE BIOLOGICZNE
Pozbawione frakcji stałych ścieki dopływają do strefy obrotowych złóż biologicznych. Proces oczyszczania zachodzi dzięki zanurzaniu i wynurzaniu porowatych
powierzchni złóż w ściekach, a dzięki obecności tlenu na powierzchni tworzy się zespół bakterii oczyszczający ścieki. Proces jest automatyczny, nie wymaga stosowania biopreparatów zarówno po montażu, jak i w trakcie eksploatacji. Oczyszczanie zachodzi bez mechanicznego wtłaczania powietrza, dzięki czemu technologia uznawana jest za bezwonną.

KLAROWANIE
Oczyszczone ścieki przepływają grawitacyjnie do osadnika wtórnego, którego funkcją jest zatrzymanie pozostałości zawiesin, oraz grawitacyjny odpływ oczyszczonej cieczy do odbiornika. Odbiornikiem może być grunt lub ciek wodny. Decyzja dotycząca wyboru odbiornika powinnazapaść po wizycie instalatora na miejscu planowanej instalacji.

- Technologia: biologiczne złoża tarczowe
- Dwie konstrukcje zbiornika
- Typoszeregi: 5H, 6, 8H, 9, 12, 14  RLM
- Materiał zbiorniki: wysoce odporne na zgniatanie oraz starzenie się GRP, żywica poliestrowa wzmacniana włóknem szklanym

- Brak odorów oraz hałasów
- Prosta konstrukcja, łatwy montaż w każdych warunkach gruntowo-wodnych
- Nisko-energochłonny motoreduktor
- Brak dmuchaw dyfuzorów, elektrozaworów, sterowników
- Certyfikat CE, pełna zgodność z normą PN:EN:12566-3+A2:2013-10, ISO 9001

 

Masz pytanie?
Zostaw numer. Oddzwonimy!
Masz pytanie?
Zostaw numer. Oddzwonimy!