BioFicient dla 4 i 6 mieszkańców

BioFicient dla 4 i 6 mieszkańcówOczyszczalnia Kingspan BioFicient to niezawodne i wydajne rozwiązanie które głównie może wyć wykorzystywane dla domów jedno oraz wielorodzinnych pozbawionym dostępu do kanalizacji.
Przeznaczona jest ona do zabudowań zamieszkałych przez maksymalnie 30 osób, gdzie głównymi rozwiązaniami są oczyszczalnie dla 4, 6, 8, 10 oraz 12 mieszkańców. Przy oczyszczalniach do 4 i 6 mieszkańców zbiornik wykonany jest z wysokiej jakości polietylenu, natomiast większe jednostki wykonane są z GRP. Innowacyjny proces oczyszczania z podwójnym bioreaktorem tlenowym zapewnia wysoką skuteczność, również przy nieregularnym dopływie ścieków, a mała liczba elementów eksploatacyjnych jak równiez prostota działania, zapewniają tanie i bez awaryjne działania w długofalowym procesie korzystania. Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania zintegrowanej pompowni
ścieków oczyszczonych w zintegrowanej komorze wewnątrz oczyszczalni, a od 2018 roku firma Kingspan wprowadziła bez inwazyjne rozwiązanie zintegrowanego zestawu napowietrzającego w pod pokrywą zbiornika!
– Wysoka skuteczność potwierdzona badaniami zgodnie z PN-EN:12566-3+A2:2013
– Całkowicie zautomatyzowana praca
– Minimalizacja czynności eksploatacyjnych
– Brak konieczności dodawania biopreparatów
– Bezpieczny właz klasy A15 zamykany na klucz
– Niskie koszty użytkowania
– Niski koszt instalacji
– Estetyczny wygląd
– Możliwość zagłębienia dopływu do 150cm
– Opcjonalna pompownia ścieków oczyszczonych

BioFicient to innowacyjny, kompaktowy system do oczyszczania ścieków bytowych. Charakteryzuje się prostą i zwartą konstrukcją, obejmującą monolityczny zbiornik z czterema komorami. Technologia ruchomego, napowietrzanego złoża stanowi rozwinięcie tradycyjnej metody biologicznej, lecz dzięki zastosowaniu aż dwóch stref tlenowych jest bardziej efektywna oraz lepiej radzi sobie ze zmiennym dopływem ścieków.
Osadnik Wstępny
Krok 1
Ścieki surowe dopływają grawitacyjnie do osadnika wstępnego.  Dochodzi w nim do oddzielenia frakcji stałych, zatrzymania tłuszczy, oraz opadania cząstek stałych tworzących osad. Pozostaje on w osadniku do czasu usunięcia. Następnie pozbawione frakcji stałych
ścieki przepływają do pierwszego z dwóch bioreaktorów tlenowych ze złożem biologicznym.

BioreaktoryKrok 2
Substancje organiczne oraz chemiczne oczyszczane są przez biomasę pokrywającą złoże. Składa się ona z mikroorganizmów tlenowych otrzymujących tlen poprzez mechaniczne wtłaczanie powietrza przez dmuchawy i dyfuzory rurowe. Ścieki stykają się z ruchomym, mieszanym złożem, dzięki czemu poddawane są działaniu biomasy. Dalej dopływają do drugiej biosfery tlenowej w celu doczyszczenia. Nadmierna biomasa wymywana jest w formie stałej do osadnika wtórnego.

Krok 3
W osadniku wtórnym następuje oddzielenie nadmiernej biomasy, która opada na dno tworząc osad, od oczyszczonej cieczy. Osad z dna jest cyklicznie recyrkulowany do osadnika wstępnego w celu  doczyszczenia, natomiast oczyszczona ciecz wypływa grawitacyjnie do odbiornika, jakim może być ciek wodny lub grunt.

Krok 4 (TYLKO OPCJA IPS)
Oczyszczona ciecz wpływa grawitacyjnie do dodatkowej komory, w której znajduje się wysokosprawna pompa pływakowa. Po osiągnięciu określonego poziomu wypompowuje ciśnieniowo oczyszczoną ciecz.

Typoszeregi oczyszczalni obejmują kilka wielkości; od rozwiązań dla pojedynczych gospodarstw domowych do budownictwa wielorodzinnego. Do wyboru posiadamy różne opcje zagłębienia dopływu, w zależności od zagłębienia rury kanalizacyjnej. Firma BioLider doradzi przy prawidłowym doborze, przygotowaniu dokumentacji projektowej, organizacji prac montażowych jak również doborze właściwego rozwiązania systemu rozsączania uzaleznionego od warunków gruntowo-wodnych.
Standardowo, oczyszczalnia BioFicient jest kompletnie wyposażona, w skład której wchodzi zbiornik z komorami oraz złożem, kompletny zestaw napowietrzjący, pomrywa oraz nadbudowa do wysokości montażowej do 80 cm od rzędnej terenu.
Opcjonalnie można wyposażyć oczyszczalnie:
- szafka zewnętrzna PE
- pompownia ściwków oczyszczonych (od BioFicient 6)
- dodatkowa nadbudowa (50 cm jedna)
Masz pytanie?
Zostaw numer. Oddzwonimy!
Masz pytanie?
Zostaw numer. Oddzwonimy!

Jesteśmy autoryzowanym partnerem
marki Kingspan